HAKKIMIZDA

1999'dan beri enerjide aranan isim olduk.

 

Mertsan Termosifon 1999 yılında Köseköy Sanayi Sitesinde 500 m 2 faaliyetine başlamıştır. Katı Yakıtlı ve Elektrikli Termosifon imalatının yanı sıra kazan daireleri için boyler imalatı yapmaktadır. Mertsan güneş enerji sistemleri zaman içerisinde teknolojinin vermiş olduğu imkanları en iyi şekilde değerlendirerek uzamn personel ve ekip çalışması ile yurt genelinde ürünlerini bayileri aracılığı ile son kullanıcıya ulaştırmıştır. 2005 yılında kapasite artışına giden Mertsan Termosifon 1600 m2 kapalı 1400 m2 açık alanda Güneş Enerjisi İmalatına başlamıştır.

Güneş enerjisi sistemleri son sistem otomasyonlu dikiş kaynak makinaları ile üretilen krom depolarda insan sağlığına zarar vermeyen krom ve pirinç bağlantı elemanları kullanılmaktadır.

Önce kalite prensibi ile yola çıkan Mertsan Güneş Enerjisi Türkiye'de satış ağını büyütmeyi hedeflemektedir. Güneş Enerjisi aslında fosil yakıtlar dahil olmak üzere (petrol, kömür) bugün kullanılan tüm enerjilerin kaynağıdır. O gökyüzündeki atom reaktörümüzdür. Geleneksel enerji kaynakları çevreye zarar vermekte ve çağın sorunu Küresel ısınmaya neden olmaktadır. Bildiğiniz gibi Fosil yakıtlar (petrol, doğal gaz ve kömür kaynakları) hızla tükenmektedir. İşte Güneş Enerjisi Sistemleri tam bu noktada devreye girip enerji kaynaklarının biçim değiştirirken uğradığı kayıplara uğramadan güneşten aldığı ısı enerjisini yine ısı enerjisi olarak size sunabilmektedir. Bu sorunların aşılması amacı ile Güneş, Rüzgar, Jeotermal, Biokütle gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının değişik sektörlerde uygulanabilmesi için araştırmalar sürdürülmektedir.

Mertsan Enerji Ön ısıtma proseslerine katkı sağlayıcı uygulamalar yaparken bu konuda da projelendirme hizmetleri ile tam destek sağlar. Ev içi su ısıtma ve oteller, Tatil köyleri siteler, kooperatifler, hastaneler, Askeri üniteler ve Kamu binaları gibi büyük yapıların sıcaksu ihtiyaçlarının karşılanması için kapsamlı hizmetler sunar. Ayrıca firmamız ISO 9001-2000 Belgesi ve Kalite Uygunluk Belgelerine sahiptir. Önce kalite prensibi ile yola çıkan Mertsan Güneş Enerjisi Türkiye'de satış ağını büyütmeyi hedeflemektedir.

Mertsan Enerji; Kurulduğu günden bu güne kalite ve çevre değerlerinin bilincine varan şirketimiz bu bilinçle çalışmalarını sürdürmektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

16 yılda sektörde kalitelinin ismi olduk.

 

Mertsan Enerji, disiplini, deneyimli kadrosu, yaptığı işi benimsemesi, bilmertsan enerji güneş enerji sistemlerigisi, tecrübesi ve önüne çıkan zorluklara çözüm bulması ile, geriye değil ileriye bakarak, çözüm ortaklarının tam katılımını sağlayarak büyümeyi, kendine ilke edinmiştir.

Mertsan Enerji' nin kuruluşundan bugüne, takipçisi olduğu ilkeleri;

  • Geçmiş bilgi ve tecrübelerimizi, günümüz bilgi ve teknolojisi ile birleştirerek, rekabet gücümüzü ve verimliliğimizi artırmak,
  • Müşterilerimizin memnuniyetinin devamlılığını sağlamak için, ihtiyaçlarını zamanında ve istenilen şekilde karşılayarak, müşterilerimizin çözüm ortağı olmak,
  • Sürekli eğitim faaliyetleri ile personelimizin kalite seviyesini artırmak,
  • Tedarikçilerle uyumlu şekilde çalışarak, kaliteli hammaddeleri uygun fiyatta temin etmek,
  • Kaliteyi bir araç olarak değil, bir anlayış ve bir yaşam tarzı olarak benimsemek ve uygulamaktır.

Güneş Enerjisi Kullanımı hem ruhumuzun hem de sağlığımızın vazgeçilmezi olan yeşil dünyanın korunmasında büyük katkımız olacaktır.

BELGELER